Portfolio

KIiknij ↓ na rys dokonań

Podział na lata: [2013]  [2014]  [2015] [2016]

Personel

Zakres usług

Konstrukcja

Zajmujemy się trudnymi, złożonymi problemami konstrukcyjnymi. Standardowe problemy konstrukcyjne pozostawiamy licznej rzeszy kolegów. Nasi inżynierowie Konstruktorzy pracują w ścisłym współpracy z Architektami. W W chodor-projekt (2014) preferowany jest światowy kierunek , by konstruktorzy mieli jednocześnie wykształcenie architektoniczne. Zwracamy uwagę, by konstruktorzy w naszym zespole mieli doświadczenie w kształtowaniu różnych obiektów, od budynków mieszkalnych i hal począwszy, poprzez budynki wysokie, na zlożonych gemoterycznie i technicznie obiektach inżynierskich kończąc. W szczególności interesujące są obiekty przemysłowe i budowle podziemne. Przy tym złożoność warunków brzegowych obciążeń (dynamiczne, szkody górnicze), klimatyczne (wpływ destrukcyjny środowiska) oraz gruntowe (specjalne prace geotechniczne) -nie mają znaczenia. Zespół inżynierów zapewnia kompleksową obsługę i oferuje strategiczne analizy na kluczowych etapach procesu projektowania i inwestowania. Dyskusje naszych ekspertów konstruktorów pozwalają opracować innowacyjne, kreatywne rozwiązania konstrukcyjne, które są ekonomiczne, piękne i trwałe.

Architektura

Jesteśmy przekonani, że jakość otoczenia ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia, w domu, w miejscu pracy, w budynku kulturalnym lub przestrzeni publicznej. Te same zasady stosuje się w myślenie na mniejszą i większą skalę: również do zamierzeń infrastrukturalnych - lotniska, metra, centrum miasta i całego regionu Nasze projekty ogarniają wszystkie te płaszczyzny, od rozwiązań funkcjonalnych począwszy, poprzez kontekst fizyczny (techniczny) i niematerialny (kulturowy), a na aspektach środowiskowych, infrastrukturalnych, regionalnych skończywszy.

Planowanie przestrzenne

Zespół planowania przestrzennego (projektowania miast) stosuje holistyczne podejście do badania miasta, analizuje wzorce zachowań, demografię i ukryte systemy wbudowane w przestrzeń społeczną, kulturową i infrastrukturalną miasta, szczególnie komunikacyjną (drogową). Wszystkie te czynniki mają wpływ na środowisko, rynek nieruchomości infrastrukturę podziemną oraz drogową. Wspólpracujemy z ekspspertami, dysyponującymi specjalistycznym sprzętem, w tym systemami z ekranem dotykowym, który umożliwia użytkownikom współpracę w wirtualnym środowisku, badania wpływu różnych konfiguracji na aktywność pieszych i pojazdów. W ten sposób analizowane jest ukształtiowanie obecne miasta i wytyczane trendy na przyszłość, w szczeólności przebudowy węzłów drogowych oraz podziemnej sieci kolektorów oraz sieci elektroenergetycznych oraz telekomunikacyjnych.

Inżynieria środowiska

Nasi inżynierowie środowiska są wyselekcjonowanymi parterami - jednymi z liderów w swojej dziedzinie. Stanowią integralną część zespołu projektowego, łącząc wiedzę z dziedziny instalacji mechanicznych, i elektrycznych oraz ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska. Wiedza ta zaproponowa c projekt budynków i ich zespołów zintegrowany ze środowiskiem z zastosowoaniem innowacyjnych systemów techniki inteligencji oraz zasad projektowania zrównoważonego> Wykonujemy analizy strategii równoważonego rozwoju i wykonalności inwestycji. Inżynierowie środowika pracują obok architektów i inżynierów konstruktorów na wspólnej platformie BIM, czyli na projektowej bazie danych z wszystkich dziedzin. Platforma BIM (3D+) pozwala na zuyskaniew pełni zintegrowanych, zrównoważonych rozwiązań projektowych, w krótkim czasie , i niesamowitej jakości

Zarządzanie inwestycjami

Chodor-Projekt (2014) pracuje jako Konsultant i Doradzca z dziedziny zarządzania. Potencjał firmy i obszar działania pozwala dostarczyć zintegrowane usługi klientom przez cały cykl życia projektu - od koncepcji, poprzez budowę, okres eksploatacji, modernizacji i przebudowy oraz rozbiórki. Prace Prowadzimy analizy w obszarze budżetowania i zarządzania kosztami; zarządzania programem i zasobami; zarządzania umowami i administracją. Przede wszystkim jednak prowadzimy usługi Inwestorstwa zastępczego (Inżyniera budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, w szczególności na dużych , wielobranżowych budowach. Możemy również prowadzić niezależne usługi zarządzania projektem, pomagając klientom i multidyscyplinarnym zespołom z całego świata, ustalić plan działania, i monitorowania działań w celu dostarczenia projektu na czas, w ramach budżetu i najwyższej jakości.

Planowanie wnętrz oraz wzornictwo przemysłowe

Uznajemy, że miejsca kontaktu Użytkownika budynku ze sprzętem , i meblami są równie jak dpbra architektura , konstrukcja i inteligentne instalacje budynku. Nie dokonujemy rozróżnienia między architekturą i projektowaniem produktu: w kategoriach priorytetu, żaden szczegół nie jest zbyt mały. Nasz zespół współpracujących projektantów wzornictwa przemysłowego może zaprojektować wszystko od klamki do mebli; od pióra do kabin śmigłowca. od kranu do pokładu jachtu. W kontekście powyższego projektowanie wnętrz pomieszczeń budynków i placów pozostaje rónież w naszym zainteresowaniu, choć uznajemy, że musi być przejawem indywidualności Użytkownika, więc powinno być inspirowane jego indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. W tym zakresie moze nastęowac indywidualny dobór deatlii sprzętu zapriojetowanych przez projektantów wzornictwa przemysłowego, ale też może stanowić inspirację do projektowania przemysłowego.
Translate »